Overview

Dansk - English - Deutsch

DK

Onsdag - d. 9. maj  
   
   
17.30 – 23.00 Ankomst (Infocentret)
Fra kl. 17.00  Aftensmad for hold med ankomst onsdag (Hal)
   
   
Torsdag - d. 10. maj  
07.00 – 10.00 Morgenmad for hold med ankomst onsdag (Hal)
08.00 – 11.00 Ankomst (Infocentret)
08.00 – 20.00 Turneringen starter
15.00 – 15.45 Velkomstceremoni på bane 1
17.00 - 19.30 Aftensmad (Hal)
   
   
Fredag - d. 11. maj  
   
   
07.00 – 10.00 Morgenmad (Hal)
08.00 – 21.00 Turnering
17.00 – 19.30 Aftensmad (Hal)                                                                                                 20.00 -  22.30 Disco - Alkoholfrit - for alle deltagere

   
Lørdag - d. 12. maj  
   
   
07.00 – 10.00 Morgenmad (Hal)
08.00 – 19.00 Placeringskampe og finaler
17.00 – 19.30 Aftensmad (Hal)
Præmieoverrækkelse finder sted umiddelbart efter de spillede finaler
   
   
Søndag - d. 13. maj
   
   
08.00 – 9.30 Morgenmad  for hold med afrejse søndag (Hal)
08.00 – 10.00 Afrejse
   
   
Ret til ændringer forbeholdes


EN

Wednesday - May 9th

 

17.30 – 23.00: Arrival (At the Infocentre)
From 17.00 : Supper for teams arriving wednesday (Sports hall)
 

Thursday - May 10th

07.00 - 10.00: Breakfast for teams arriving wednesday (Sports hall)
08.00 - 11.00: Arrival (At the Infocentre)
08.00 -  20.00: The tournament starts
15.00 - 15.45: Welcome ceremony on pitch 1
17.00 - 19.30: Supper (Sports hall)



Friday - May 11th

07.00 - 10.00: Breakfast (Sports hall)
08.00 - 21.00: Tournament
17.00 - 19.30: Supper (Sports hall)                                                                                                   20.00 - 22.30: Disco - Non alcoholic - for all participants

Saturday - May 12th

07.00 - 10.00: Breakfast (Sports hall)
08.00 - 19.00: Placement games and finals
17.00 - 19.30: Supper (Sports hall)
The prize giving will take place immeditately after the finals.

 

Sunday - May 13th

08.00 - 9.30: Breakfast for teams leaving sunday (Sports hall)
08.00 - 10.00: Departure

Subject to alterations.


DE

Mittwoch - den 9. Mai

 

17.30 - 23.00: Ankunft (Am Infocenter - im Klubhaus)
Von 17.00:  Abendessen für Mannschaften mit Ankunft Mittwoch (Sporthalle)
 

Donnerstag - den 10. Mai

07.00 - 10.00: Frühstück für Mannschaften mit Ankunft Mittwoch  (Sporthalle)
08.00 - 11.00: Ankunft (Am Infocenter – im Klubhaus)
08.00 - 20.00: Das Tournier fängt an
15.00 - 15.45: Wilkommen auf Sportsanlage (Track 1) 
17.00 - 19.30: Abendessen (Sporthalle)


Freitag - den 11. Mai

07.00 - 10.00: Frühstück (Sporthalle)
08.00 - 19.00: Tournier
17.00 - 19.30: Abendessen (Sporthalle)                                                                                            20.00 - 22.30: Disco - Alkoholfrei - für alle Teilnehmer

Samstag - den 12. Mai

07.00 - 10.00: Frühstück  (Sporthalle)
08.00 - 19.00: Klassementsspiele und Finalen
17.00 - 19.30: Abendessen (Sporthalle)
 Die Preisverteilung wird unmittelbar nach den Schlussrunden stattfinden.

 

Sonntag - den 13. Mai

08.00 - 09.30: Frühstück für Mannschaften mit Abreise Sontag  (Sporthalle)
08.00 - 10.00: Abreise
  

Wir vorbehalten uns Recht zu Änderungen.