History

Deltagende lande 2004-2018:

Participating Nations 2004 - 2018:

Teilnehmende Nationen 2004 - 2018:


Belgien, Tjekkiet, Danmark, Frankrig, Tyskland, Ungarn, Holland, Norge, Polen, Slovakiet, Sverige, Skotland, Finland, Schweiz, Ukraine, Grønland.

 

Vindere - Winners - Gewinner: 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 - 2006 - 20052004:

2018:

U9/5

1.      Plads: Alliancen IF

 

2.      Plads: Aarhus Fremad

 

3.      Plads: Bünder SV

 

4.      Plads: Vorup FB

 

Fair Play:

IFK Haninge (Sverige)

                       

 

 

U10

1.      Plads: B 1908-2

 

2.      Plads: FC Horsens-1

 

3.      Plads: B 1908-1

 

4.      Plads: Aalborg Freja 2

 

Fair Play:

FSV Bentwisch (Tyskland)

U11

1.      Plads: TUS Schwachhausen Bremen

 

2.      Plads: Hadsten SK- 3

 

3.      Plads:  Dragør Boldklub

 

4.      Plads: Vorup FB

 

Fair Play:

SC Hemmingen-Westerfeld-2 (Tyskland)

 

U12-A

1.      Plads: Aalborg KFUM

 

2.      Plads: Aalborg Freja

 

3.      Plads: Sundby Boldklub

 

4.      Plads: Boldklubben Marienlyst

 

Fair Play:

Boldklubben Marienlyst (Danmark)

U12-B

1.      Plads: Hadsten SK-1

 

2.      Plads: BK Häcken-2

 

3.      Plads: Randers Freja 1

 

4.      Plads: Hadsten SK2

 

Fair Play:

Horsens Nord-2 (Danmark)

U13

1.      Plads: Kinna IF

 

2.      Plads: FC Skanderborg 1

 

3.      Plads: Hornbæk SF

 

4.      Plads:  Aalborg Freja

 

Fair Play:

FC Silkeborg-2 (Danmark)

U13-9

1.      Plads: SV Gescher

 

2.      Plads: Aalborg Freja

 

3.      Plads: GIF Tofta

 

4.      Plads: VOP

 

Fair Play:

SV Hammer (Tyskland)

U14-A

1.      Plads: JFV A/O/Heeslingen

 

2.      Plads: Näsets SK

 

3.      Plads: Westlandia

 

4.      Plads: Kråkerøy IL

 

Fair Play:

vv Lyra (Holland)

U14-B

1.      Plads: Söndra Skärgårdens IH

 

2.      Plads: Hadsten SK

 

3.      Plads: Fårvang IF

 

4.      Plads: Boldklubben Marienlyst

 

 Fair Play:

Hornbæk SF (Danmark)

 

U15-A

1.      Plads: Kinna IF

 

2.      Plads: Hornbæk SF

 

3.      Plads: Hammel GF

 

4.      Plads: FC Silkeborg

 

Fair Play:

JSG Hannover West (Tyskland)

 

 

U15-B

1.      Plads: S.V. Nieuwleusen

 

2.      Plads: Azalea BK

 

3.      Plads: Solängens BK

 

4.      Plads: Jelling FS

 

Fair Play:

Hadsten SK (Danmark)

 

U16

1.      Plads: JFV Ashausen-Scharmbeck/Pattensen

 

2.      Plads: Vorup FB

 

3.      Plads: Aalborg Freja 1

 

4.      Plads: Hadsted SK

 

 Fair Play:

Birkenes, IL (Norge)

 

 

U17

1.      Plads: RB 1906

 

2.      Plads: Skødstrup SF

 

3.      Plads: TSV Spangenberg

 

4.      Plads: JSV02 Giesen

 

 Fair Play: Skødstrup SF (Danmark)

G11

1.      Plads: Hammel GF

 

2.      Plads: Aalborg Freja 1

 

3.      Plads: Aalborg Freja 2

 

4.      Plads

 

 Fair Play: Hammel GF (Danmark)

 

G13

1.      Plads: Hadsten SK -1

 

2.      Plads: V.V. Legmeervogels

 

3.      Plads: IF Bergums 2

 

4.      Plads: 1.FFC Turbine Potsdam

 

Fair Play:

IF Mölndal Fotboll (Sverige)

 

 

G15

1.      Plads: Middelfart G & BK

 

2.      Plads: MUKS PRAGA

 

3.      Plads: Aalborg KFUM

 

4.      Plads: Kungälvs FF

 

Fair Play:

FC Silkeborg-1 (Danmark)

 

 

G18

1.      Plads: Silkeborg IF Q2

 

2.      Plads: MUKS PRAGA

 

3.      Plads: Silkeborg IF Q1

 

4.      Plads: Ale United

 

Fair

Play: MKV29 (Holland)

 

Vindere - Winners - Gewinner 2017:

U9/5: TSV Havelse (DE)

U10/7: HSV Regionale Talentgruppe Nord (DE)

U11/7: Boldklubben Marienlyst (DK)

U12–A: Stensballe Ik (DK)

U12–B: Hornbæk SF (DK)

U13: Aalborg Freja (DK)

U13/9: KP Halny Kamienica (PL)

U14–A: FC Phönix Lübeck (DE)

U14–B: SC Itzum (DE)

U15–A: Randers Freja (DK)

U15–B: V.V. Hilvaria (NL)

U16: TSV Uetersen (DE)

U17: V.V. Steenbergen (NL)

G11: Gerdsken BK (SE)

G13/8: Olimpia Szczecin (PL)

G15: Oppegård IL (NO)

G18: AC Silkeborg (DK)

Fair Play 2017:

U9/5: HSV Regionale Talentgruppe Nord - (DE)

U10/7: Club Olympic Triviéres – 2 - (DE)

U11/7: SV Henstedt – Ulzburg - (DE)

U12 – A: FC Silkeborg - (DK)

U12 – B: Lyngdal IL – 2 - (NO)

U13: Barsbütteler SV - (DE)

U13/9: SV Blankenese - (DE)

U14 – A: Fortuna Wormerveer - (NL)

U14 – B: Eendracht Mazenzele Opwijk - (BE)

U15 – A: Slemmestad Fotball – 2 - (NO)

U15 – B:  S.C. Monster - (NL)

U16: Oppegård IL - (NO)

U17: RKVV Teylingen - (NL)

G11: Aalborg Freja – 1 - (DK)

G13: Hornbæk SF - (DK)

G15: FC Silkeborg – 2 - (DK)

G18: H.S.V. de Zuidvogels - (NL)

 

Vindere - Winners - Gewinner 2016:

U9 (5) Aalborg Freja 1 (DK)

U10/7 Sundby Boldklub 1 (DK)

U11/7-A Bov IF 1 (DK)

U11/7-B BTS Podbeskidzie Biala (PL)

U12/7-A Gug Boldklub (DK)

U12/7-B Måbjerg IF (DK)

U13 Columbia (NL)

U13/9 Hornbæk SF (DK)

U14-A Tyresö FF (SE)

U14-B KFCO Beerschot Wilrijk (BE)

U15-A FKM Vysocina Jihlava (CZ)

U15-B Lemvig GF (DK)

U16 FC Horsens 1 (DK)

U17 SC Emmeloord (NL)

G11/7 Biersted IF (DK)

G13/7 Aalborg KFUM (DK)

G15 Middelfart G&BK (DK)

G17 SG Friedrichsfehn/Petersfehn (DE)

Fair Play 2016:

U9 (5) Gladsaxe Hero Boldklub 1 (DK)

U10/7 SG Störtal  (DE)

U11/7-A Vildbjerg SF (DK)

U11/7-B PKS Life Siennica (PL)

U12/7-A FC Silkeborg (DK)

U12/7-B FC Silkeborg (DK)

U13 1.FC-PHönix-Lübeck (DE)

U13/9 Stillinge IF (DK)

U14-A FC Aarhus (DK)

U14-B O.S.M Sequedin (FR)

U15-A Kållereds SK (SE)

U15-B S.W. Nieuwleusen (NL)

U16 FC Rosengarten 1 (DE)

U17 JSG Ilmenautal (DE)

G11/7 AIA Tranberg (DE)

G13/7 FC Silkeborg 2 (DK)

G15 FC Silkeborg 1 (DK)

G17 DJK Bad Homburg (DE)

 

Vindere - Winners - Gewinner 2015:

U9 (5) Jægersborg Boldklub 1 (DK)

U10/7 Hørning IF (DK)

U11/7 Jægersborg Boldklub (DK)

U12/7-A HSK Hadsten (DK)

U12/7-B Hornbæk SF (DK)

U13-A SML (NL)

U13-B Bergdalens IK (SE)

U14-A Middelfart G&BK (DK)

U14-B Herlev IF (DK)

U15-A Odder IGF (DK)

U15-B BU Hamburg (DE)

U16 Lyngdal (NO)

U17 Middelfart G&BK (DK)

G11/7 Lemvig GF1 (DK)

G13/7 SC Nienstedten (DE)

G15 Middelfart G&BK (DK)

G17 Hana IL (NO)

Fair Play 2015:

U9/5 Jægersborg Boldklub 2 (DK)

U10/7 Barbsbütteler SV (DE)

U11/7 Måbjerg IF (DK)

U12/7-A Kungsbacka IF (SE)

U12/7-B Svenstrup/Godthåb IF (DK)

U13-A Hornbæk SF (DK)

U13-B Bögafjell IL (NO)

U14-A Aalborg KFUM (DK)

U14-B Søgne FK 2 (NO)

U15-A Odder IGF (DK)

U15-B FC Silkeborg (DK)

U16 JSG Jesteburg/Bendestorf (DE)

U17 Middelfart G&BK (DK)

G11 Nibe B (DK)

G13 BSV (DK)

G15 FC Silkeborg (DK)

G17 Hana IL (NO)

Vindere - Winners - Gewinner 2014:

U9 (5) Vorup FB (DK)

U10/7  Aalborg Freja 1 (DK)

U11/7-A FC Tours (FR)

U11/7-B FC Tours (FR)

U12/7-A Haderslev FK (DK)

U12/7-B Väster IF (SE)

U13-A Middelfart G&BK (DK)

U13-B Hammel (DK)

U14-A Aalborg Freja 1 (DK)

U14-B VRI 1 (DK)

U15-A Westlandia (NL)

U15-B Søgne (NO)

U16 Wormo IK (SE)

U17-A SG Rosenhöhe Offenbach (DE)

U17-B SG Brunsbek/Grossensee (DE)

G11 TuS JSG Apensen (DE)

G13 Haderslev (DK)

G15-A AIA/Tranbjerg (DK)

G15-B S.c.' t Gooi (NL)

G18 FC Melnik (CZ)

Fair Play 2014:

U9 (5) SL SOS Salos (PL)

U10/7  FFC Nordlicher Norderstedt 2 (DE)

U11/7-A Fløy IL 1 (NO)

U11/7-B SMIFF (DK)

U12/7-A  Fløy IL 2 (NO)

U12/7-B Tus Germania Schnelsen (DE)

U13-A Svenstrup/Godthåb (DK)

U13-B SC Wentorf 2 (DE)

U14-A Bærum SK (NO)

U14-B Voll IL (NO)

U15-A VV Des 1 (NL)

U15-B VV Des 2(NL)

U16 Ullern Football (NO)

U17-A Hammel (DK)

U17-B Graaf Willem II VAC (NL)

G11 FC Melnik (CZ)

G13 Södra Skärgårdens IK (SE)

G15-A Ullern Football (NO)

G15-B FC Silkeborg (DK)

G18 KOPPANG FK (NO)

Vindere - Winners - Gewinner 2013:

U9 (5) Kreisfussballverband Segeberg (DE)
U10 (7) Kreisfussballverband Segeberg 1 (DE)
U11 (7B) Solängens BK (SE)
U11 (7A) Hornbæk SF (DK)
U12 (7B) Dronningborg BK  (DK)
U12 (7A) FC Skanderborg (DK)
U13 (9) SSC Teutonia Spandau  (DE)
U13 Aalborg Freja 1 (DK)
U14 Helsinge Fodbold 1 (DK)
U15B Garenne Colombes (FR)
U15A Randers Freja (DK)
U16 fLOY IL (NO)
U17 Middelfart G&BK (DK)
G11 (7) Kolding Boldklub (DK)
G12 (7) Vorup FB (DK)
G13 (9) Middelfart G&BK  (DK)
G15 ASC 62 (NL)
G18 Veflinge G&IF (DK)
 

Fair Play 2013:

U9 (5) Eschenburger SV 2 (DE)
U10 (7) FSC Kaltenkirchen  (DE)
U11 (7B) Oppegård IL 2 (NO)
U11 (7A) Garenne Colombes (FR)
U12 (7B) Hornbæk SF (DK)
U12 (7A) Svenstrup-Godthåb IF (DK)
U13 (9) FC Hornsherred (DK)
U13 S.V. Nieuw Sloten (NL)
U14 Hosle IL 2 (NO)
U15B RKSV Heer 2 (NL)
U15A ASC 62 (NL)
U16 Vindbjart IL (NO)
U17 Graaf Willem ll VAC 2 (NL)
G11 (7) Aalborg Freja 2 (DK)
G12 (7) Gug Boldklub (DK) 
G13 (9) Hammel GF (DK)
G15 SV Mulier (NL)

G18 FC Solsiden (DK)

Vindere - Winners - Gewinner 2012:

U9 (5) VRI 1 (DK)
U10 (7) Sunds IF (DK)
U11 (7) VRI 1 (DK)
U12 (7) Aalborg Freja 1 (DK)
U13 FC Bergedorf 85 (DE)
U14 SV Henstedt-Ulzburg (DE)
U15 Hornbæk SF (DK)
U16 Lyngdal IL (NO)
U17 Aalborg Freja 1 (DK)
G11 (7) Houlkjær IF (DK)
G12 (7) Middelfart G & BK (DK)
G13 (7) Hammel GF (DK)
G15 Støvring IF (DK)
G18 Romalt IF 1 (DK)

Fair Play 2012:

U9 (5) VRI 3 (DK)
U10 (7) HEI (DK)
U11 (7) Bagsværd B. (DK)
U12 (7) SC Alstertal-Langenhorn 2 (DE)
U13 Sydvestmors (DK)
U14 FC Skanderborg 3 (DK)
U15 VRI 2 (DK)
U16 Lillesand IL (NO)
U17 FC Silkeborg (DK)
G11 (7) Aalborg Freja (DK)
G12 (7) Aalborg KFUM (DK)
G13 (7) Gug B. 2 (DK)
G15 Lillesand IL 2 (NO)

G18 Romalt IF 2 (DK)

Vindere - Winners - Gewinner 2011:

U9 (5) UKS Mazovia (PL)
U10 (5) Aalborg KFUM (DK)
U10 (7) KFV Segeberg 1 (DE)
U11 (7) Aalborg Freja 1 (DK)
U12 (7) Humlebæk B. (DK)
U12 UKS 18 11 (PL)
U13 S.V. Argon (DU)
U14 SV Henstedt-Ulzburg (DE)
U15 Slagelse B&I (DK)
U16 Bromölla IFÖ (SE)
U17 Olympia Laxten (DE)
G11 (7) BFC Türkiyeemspor 1976 (DE)
G12 (7) Walddörfer SV 1 (DE)
G13 (7) FC Ploermel (FR)
G15 FC Ploermel (FR)
G17 Aalborg Freja (DK)
G19 Vejgaard B. (DK)

Fair Play 2011:

U9 (5) Skuldelev-Selsø SK (DK)
U10 (5) Struer B. (DK)
U10 (7) Skuldelev-Selsø SK (DK)
U11 (7) Aalborg KFUM 1 (DK)
U12 (7) Søgne FK (NO)
U12 SC Nienstedten (DE)
U13 Skovshoved IF (DK)
U14 Lillesand IL (NO)
U15 Tørning/Ølholm (DK)
U16 Lillesand IL (NO)
U17 FC Wetter (DE)
G11 (7) FC Schwerzenbach (SW)
G12 (7) IF Fossum 2 (NO)
G13 (7) FFC Berlin (DE)
G15 TSV Apensen (DE)
G17 SC Buitenveldert 1 (NL)
G19 FC Hammerkast (DK)

Vindere - Winners - Gewinner 2010:

U9 (5) SV Empor Berlin (DU)
U10 (5) B 93  2 (DK)
U10 (7) B 93  1 (DK)
U11 (7) Horner TV (DU)
U12 (7) AIA Tranbjerg (DK)
U12 Holstebro B. (DK)
U13 (7) Nibe B. (DK)
U13 DVV (NL)
U14 MSV Duisburg (DU)
U15 Drøbakfrogn 1 (NO)
U16 ZKS Unia (PL)
U17 Køge B. (DK)
G11 (7) Hertha Zehlendorf (DU)
G13 (7) TSG Ahlten (DU)
G15 Fløy IL (NO)
G18 Aalborg Freja  1 (DK)

Fair Play 2010:

U9 (5) Struer B. (DK)

U10 (5) FC Voran Ohe (DU)

U10 (7) SV Hönisch (DU)
U11 (7) VRI 2 (DK)
U12 (7) VRI (DK)
U12 Bjerregrav B. (DK)
U13 (7) Wittenauer SC Concordia 2 (DU)
U13 SV Empor Berlin (DU)
U14 FC Skanderborg (DK)
U15 SV Hoyerhagen (DU)
U16 Vejlby IK 1 (DK)
U17 VVK 68  2 (NL)
G11 (7) Vejlby IK (DK)
G13 (7) FC Skanderborg 1 (DK)
G15 Lillesand IL (NO)
G18 Djurgårdens IF (SW)

Vindere - Winners - Gewinner 2009:

U9 (5) ASV Sankt Augustin (DU) 
U10 (7) Aalborg KFUM (DK) 
U11 (7) SV Empor Berlin (DU) 
U12 (7) Åstrup/Hammelev - 2 (DK) 
U12 Århus Syd FC (DK) 
U13 FC Haka (FIN) 
U14 Oppegård IL (NO)  
U15 FC Skanderborg (DK) 
U17 SDVB (NL) 
G11 (7) Vejlby IK (DK) 
G13 (7) LUKS Sobolik (PL) 
G15 FC Mors (DK) 
G18 Vildbjerg SF (DK)  

Fair Play 2009:

U9 (5) Tus Dassendorf (DU) 

U10 (7) Vri 2 (DK) 
U11 (7) Brämhults IK (SE) 
U12 (7) Christianshavn IK (DK) 
U12 Bjerregrav B. (DK) 
U13 SC Norddörfer Sylt (DU) 
U14 Soon IF 2 (NO)  
U15 MTV Gross-Denkte (DU) 
U17 Glassverket IF (NO) 
G11 (7) Eriksberg IF (SE) 
G13 (7) FC Skanderborg 1 (DK) 
G15 Vejlby IK (DK) 
G18 Bjerregrav B. (DK)

Vindere - Winners - Gewinner 2008:

U9 (7) Christianshavn IK - 1 (DK)
U10 (7) Hobro IK (DK)
U11 (7) SV Empor Berlin - 1 (DU)
U12 (7) Vanløse IF (DK)
U12 VRI (DK)
U13 VRI (DK)
U14 UKS Dolnolaski Zw. Pilki N. (PL)
U15 KS Stadion Slaski (PL)
U16 G.V.V. Unitas (NL)
G12 (7) Vejgaard B. (DK)
G14 Jitex BK. (SW)
G17 ASC Waterwijk (NL)

Vindere - Winners - Gewinner 2007:

U9 (7) Aarhus Fremad (DK)
U10 (7) Randers Freja (DK)
U11 (7) Vanløse IF - 1 (DK)
U12 VRI (DK)
U13 SSA Lódzki Klub Sportowy (PL)
U14 Hvidovre IF (DK)
U15 H.S.V. de Zuidvogels - 1 (NL)
U16 Måbjerg IF (DK)
G12 (7) Væggerløse Boldklub (DK)
G14 Aalborg KFUM (DK)
G17 B52 (DK)

Vindere - Winners - Gewinner 2006:

U9 (7) Niendorfer SV - 1 (DU)
U10 (7) Skovbakken IK (DK)
U11 (7) Örgryte IS - 1 (SW)
U12 Höllvikens GIF (SW)
U13 BK Søllerød-Vedbæk (DK)
U14 Vanløse IF - 1 (DK)
U15 Våg FK (NO)
U16 Kärra/Klarebergs IF (SW)
G12 (7) VIK Fodbold (DK)
G14 Aalborg KFUM (DK)
G17 Skrea IF (SW)

Vindere - Winners - Gewinner 2005:

U9 (7) Horsens KFUM Fodbold (DK)
U10 (7) FK Ravel Junior (CZ)
U11 (7) FK Ravel Junior - 1 (CZ)
U12 FC Mors (DK)
U13 Ustecky KFS (CZ)
U14 Ustecky KFS (CZ)
U15 BK Häcken - 1 (SW)
U16 Hammel GF (DK)
G12 (7) Vejgaard B. (DK)
G14 B52 (DK)
G17 Sv Overbos (NL)

Vindere - Winners - Gewinner 2004:

U10 (7) Vodskov IF (DK)
U11 (7) B52 (DK)
U12 Sanderum B (DK)
U13 Olympia (CZ)
U14 UKS Szostka (PL)
U15 Nørresundby B (DK)
U16 RCL (NL)
G14 Bergen Nord FK (NO)
G17 Korsvoll IL (NO)